تبلیغات
سایت انترنتی محبوب عتیقی - صدیق چکری مفسد ، مجاهد یا عالم
سایت انترنتی محبوب عتیقی
سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی وتفریحی

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 1 اسفند 1389
محمد صدیق چکرى، وزیر پیشین حج و اوقاف متهم به گرفتن رشوه.............
Hosted by FreeImageHosting.net Free Image Hosting Service

گفتنی است که بازداشت وی به اتهام اختلاس در زمان مسؤلیت وى در وزارت ارشاد، حج و اوقاف صورت گرفته است. چکری متهم است که از یک شرکت تهیه خدمات خارجی ، سال گذشته به هنگام مراسم حج رشوت گرفته است.

این موضوع را فضل احمد فقیریار، معاون دادستان کل اعلام کرده است و هرگاه این مطلب تایید شود، این حکم بازداشت یکی ازمهم ترین بازداشتهایی می باشد که درمورد رجال حکومتی مهم متهم به فساد صورت می گیرد.


فقیریار اظهار داشت که علیه چکری حکمی صادر شد که بنا براتهام دست داشتن در رشوه ستانی نباید بدون اجازه کشور را ترک کند اما پس از آن که او کابل را به مقصد بریتانیا ترک گفت، به مقامات پولیس دستور داده شد که وزارت داخله او را ازطریق پولیس بین المللی بازداشت کند که روز دوشنبه از رسانه های محلی شنیده ایم وی بازداشت شده است، اما تا حال رسماً از زندانی شدن او به ما اطلاع داده نشده است .


چندی پیش منابع آگاه در دادگاه عالی و شوراى ملی اعلام کرده بودند که شمار زیادی از مقامات بلندپایه دولتى به اخذ رشوه و فساد ادارى متهم اند كه در آن میان نام صدیق چکری نیز به چشم می خورد .


اما محمد صدیق چکرى پس از این که نام وی از تلویزیون طلوع به اتهام رشوه ستانی نشر شد در یک نشست خبرى گفت، از حقوق خویش دفاع مى کنم. وى افزود، تلویزیون طلوع اگر رسماً از وزارت حج و اوقاف معذرت نخواهد من 164 هزار ملاامام را که در اختیار دارم بسیج خواهم کرد و علیه تلویزیون طلوع تصمیم خواهم گرفت.


صدیق چکرى در حالى حکم رئیس جمهور به ارتباط بازداشت خود را رد کرد که خزانه دار وزارت ارشاد، حج و اوقاف که از سوى دادستانی به اتهام اختلاس بازداشت گردیده بود.


معاون تحقیق دادستانی د ر تاریخ 21 قوس سال گذشته به آرمان ملى گفته بود، خزانه دار وزارت ارشاد، حج و اوقاف ضمن اعتراف به اختلاس حدود چهار صد هزار دالر، در موارد دیگر جرمى که در سال 1388 و سال هاى قبلى در مراسم حج اتفاق افتاده نیز اعتراف کرده است که میلیون ها دالر حیف و میل کارکنان و مسؤلان بلند پایۀ این وزارت را نشان مى دهد.


این در حالی است که در چند سال اخیر زائران حج بیت الله شریف از پروسۀ حج که از سوى وزارت هاى حج و اوقاف و ترانسپورت صورت مى گرفت ناراضى به نظر مى رسیدند که این موضوع حتى به بازداشت دو معین این وزارت گردید اما مردم پس از بازداشت آقاى چکرى خواهان عدالت بیشتر در زمینه شده و خواهان به دادگاه کشانیده شدن متهمین به فساد اند.طبقه بندی: سیاسی،  افغانستان، 
ارسال توسط Mahboob "Atiqi" Milad
آرشیو مطالب
نظر سنجی
سایت بنده را چطور ارزیابی می کنید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس