تبلیغات
سایت انترنتی محبوب عتیقی - کرزی می گوید که والی بلخ باید استعفاء دهد !
سایت انترنتی محبوب عتیقی
سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی وتفریحی

بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 5 تیر 1388
  

کرزی می گوید که والی بلخ باید استعفاء دهد !

قرار گزارش منابع مختلف ،حامد کرزی رئیس جمهور اوغانستان از سترجنرال عطا محمد نور والی بلخ خواسته است که از مقام خویش استعفاء دهد . پس از خوردن مهر تایید امریکا به پیشانی حامد کرزی برای یک دوره ی دیگر ریاست جمهوری ، وی تندی و تیزی رفتار متکبرانه و دیکتاتورمنشانه ای خویش را افزایش داده است .  کرزی ، هرفرد قدرتمندی را که با او اظهار مخالفت کند تحت فشار و تهدید های گوناگون قرار میدهد . پس از آنکه آقای عطا محمد نور والی قدرتمند بلخ حمایت خویش را از داکتر عبدالله اعلام کرد ، حامد کرزی  از آقای نور خواست که از مقام والی بلخ فوری استعفاء دهد !

 آقای کرزی که خودش پس از پایان دوره ی کارش خلاف تمام اصول مدون قانون اساسی به صورت غیر قانونی به کرسی ریاست جمهوری چهار دست و پا چسپیده است و از آن مجرا فعالیت های غیر مشروع خویش را برای حفظ قدرت ادامه میدهد ،  والی بلخ را صرف به خاطر ابراز حمایتش از داکتر عبدالله ، میخواهد از مقامش خلع کند .

فاشیست های پشتون همیشه از سیاست یک بام و دو هوا در اوغانستان استفاده کرده اند . برای خود شان هرکار جایز است ، اما دیگران حق هیچ کاری را نباید داشته باشند . در حالیکه خود حامد کرزی به صورت غیر مشروع در کرسی ریاست جمهوری خود را قایم کرده است ، در حالیکه همه وزیران فاشیست و قوم پرست اش از تمام امکانات دولتی سوء استفاده می کنند و برای حفظ قدرت داره ی دزد و قاچاقچی و مافیایی خویش شب و روز عربده می کشند ، در حالیکه تمام والی های دست نشانده و همکاسه های کرزی در مقام های خویش قرار دارند و نه تنها حمایت عام و تام خویش از کرزی را آشکارا اعلام کرده اند ، بلکه  با همه پول های دولتی و پول های هروئین و قاچاق برای تقویت باند کرزی فعالانه کار می کنند ، به این عالی جنابان هیچ کس نمی گوید که شما از مقام های تان استعفاء بدهید ، اما از آقای عطا محمد نور والی بلخ به خاطر یک اظهار حمایت از داکتر عبدالله ، میخواهند که از مقامش کنار رود !

فاشیست های حاکم بر دولت اوغانستان و جنگسالاران هیروئین فروش پشتون و چند تن از خائنان اقوام دیگر که به آنها پیوسته اند ، هریک به دلایل خاص خود شان ، از موجودیت یک شخصیت نیرومند نظامی و سیاسی تاجیک تبار که یک ولایت بسیار حساس و مهم شمال اوغانستان را با درایت و کفایت فوق العاده اداره کرده است و در آن جا امنیت و بازسازی را به بهترین شکل حاکم ساخته است ، احساس راحتی نمی کنند و میخواهند که استاد عطا محمد نور را از ولایت بلخ برکنار سازند ، همانگونه که مجاهد بزرگ اسماعیل خان را با هزار دسیسه  از هرات دور ساختند .

فاشیست های قبیله ، فقط و فقط حاکمیت انحصاری و تک قومی و مطلقه می خواهند . دسیسه های گوناگونی در دست اجرا  است که ولایت بلخ را به هرج و مرج گرفتار سازند و قدرت استثنایی و خارق العاده ی نظامی و سیاسی استاد عطا محمد نور والی نیرومند بلخ را درهم شکنند . پشتونیست ها را چند نفر از سران جاه طلب اقوام دیگر نیز کومک می کنند تا با درهم شکستن قدرت استاد عطا محمد نور ، آنها بتوانند به جاه و جلال از دست رفته ی خویش برسند . در حالیکه این اشخاص کور خوانده اند و خود شان بارها تجربه کرده اند که فاشیست های قبیله از ایشان مانند  ابزار حقیر استفاده می کنند و هنگامیکه هدف شان برآورده شد آنها را به دور می افگنند . اما افسوس که اینها از تجربه های مکرر و پی در پی هیچگاهی درس عبرت نمی گیرند و از فرط نادانی و جاه طلبی ، تبر را به ریشه خود می زنند و فاشیزم قبیله را بیشتر قوی می سازند و درگسترش حاکمیت خونین شان یاری می رسانند .

قرار گزارش های رسیده ، استاد عطا محمد نور والی بلخ در پاسخ به تقاضای احمقانه ی حامد کرزی گفته است که " من از مقامم استفعاء نمی دهم ، اما اگر خودت میخواهی ، مرا از کارم برطرف کن " .

طوری که به نظر می رسد ، برخی از افراد مهم در باند کنونی کرزی به این عقیده استند که در شرایط فعلی نباید با استاد عطا تنش ها و برخورد ها را دامن زنند ، در همین لحظه خاص ، ایشان درگیری با والی مقتدر بلخ را به نفع خویش نمی دانند و خواهان حفظ روابط حسنه با وی  می باشند و حتی تلاش دارند که حامد کرزی را وادار به یک نوع جور آمد و سازش با داکتر عبدالله و استاد عطا سازند . این اشخاص ، تقاضای استعفاء از استاد عطا را که از جانب کرزی صورت گرفت یک اشتباه و یک حرکت قبل از وقت می دانند . به نظر این عناصر ، باید صبر کرد که انتخابات به پایان رسد و باند فاشیست کرزی اختیار امور را باز هم رسما بدست گیرند ، انگاه می شود حساب را با استاد عطا محمد نور تصفیه کرد و به اقتدارش در بلخ و مزار شریف خاتمه داد . از همین سبب ، پس از آن که حامد کرزی تحت تاثیر پشتونیست های تند رو ، بدون سنجش از آقای عطا محمد نور تقاضای استفعاء کرد  ، اینک تلاش های آشتی جویانه از جانب چند نفر همراهان مهم حامد کرزی براه افتیده است که نتایج آن هنوز به درستی معلوم نیست . در روز های آینده روشن خواهد شد که تنش ها میان حامد کرزی  و ستر جنرال استاد عطا محمد نور والی نیرومند بلخ کاهش می یابد یا افزایش ؟

ارسال توسط Mahboob "Atiqi" Milad
آرشیو مطالب
نظر سنجی
سایت بنده را چطور ارزیابی می کنید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس