تبلیغات
سایت انترنتی محبوب عتیقی - داکتر عبدالله عبدالله کاندید ریاست جمهوری شد
سایت انترنتی محبوب عتیقی
سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی وتفریحی

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 1 تیر 1388
 
ثبت نام دکتور عبدالله و معاونانش
   
 

 داکتر عبدالله عبدالله؛ کاندید مورد حمایت جبهه ملی افغانستان همراه با معاونینش امروز چهارشنبه به کمسیون انتخابات مراجعه و رسما ثبت نام کردند.

در این مراسم که آقایان محمد یونس قانونی؛ رییس مجلس نمایندگان، احمد ولی مسعود؛ رییس بنیاد احمد شاه مسعود، ستار مراد؛ رییس ستاد انتخاباتی داکتر عبدالله، فاضل سانچارکی؛ رییس کمیته ی سیاسی و سخنگوی جبهه ملی، صلاح الدین خان؛ فرزندن استاد ربانی، صالح محمد ریگستانی و شمار دیگری از شخصیت های سیاسی و ملی دیگر ، داکتر عبدالله و تیم همکارش را همراهی می کردند، تشریفات تخنیکی ثبت نام انجام شد و داکتر عبدالله رسما به عنوان کاندیدای مستقلی که از حمایت جبهه ملی و شمار دیگر از حلقات سیاسی دیگر برخوردار است ثبت نام کرد.

 داکتر عبدالله، آقایان همایون شاه آصفی و داکتر چراغعلی چراغ را به ترتیب به حیث معاون اول و دوم خود برگزیده است. آقای همایون شاه آصفی از خاندان شاهی و شخصیت سیاسی متنفذ و شناخته شده ی ملی است که تجارب طولانی در فعالیت های دیپلماتیک دارد و در سطح جهان از نام و شهرت نیک و دانش و تخصص علمی در رشته ی علوم سیاسی و روابط بین الملل برخوردار است.داکتر چراغعلی چراغ از جامعه ی تشیع افغانستان، قبلا رییس پوهنتون طبی کابل و اساس گذار اولین انستیتوت طبی مستقل در کابل است. داکتر عبدالله عبدالله حین ثبت نام در صحبت با رسانه ها گفت که او به خاطر نیاز افغانستان به نظام سازی و اداره ی بهتر تلاش کرد تا یک تیم متخصص، با دانش و با تجربه و در عین حال خوشنام و دارای سوابق نیک را که هم توازن قومی و سمتی در کشور رعایت گردد و هم نیاز افغانستان به داشتن کدر رهبری سالم برآورده شود.

وی در پاسخ این سوال که چرا خود را به عنوان نامزد انتخاباتی وارد میدان شده است گفت که وضعیت موجود و اداره ی کنونی قابل دوام نیست و رفتن با وضع موجود قدم گذاشتن در تاریکی است. کشور از لحاظ امنیتی، فساد اداری، بی اعتمادی و نابسامانی های مختلف دروضعیت دشوار و شکننده یی قرار دارد و در چنین وضعیتی هر افغان مخصوصا کسانی که توانایی آوردن اصلاحات و اداره ی بهتر را دارند مسوولیت دارند که وارد میدان شوند، من به خاطر حل معضلات پیچیده ی موجود، آوردن ثبات و احیای اعتماد ملی در کشور و پاسخ گویی به مطالبات مردم وارد صحنه شده ام.

وی در مورد حمایت جبهه ملی از نامزدی اش در حالی که این جبهه دچار کشمکش های درونی است و تا چه اندازه می تواند از او به عنوان یک کاندید حمایت کند گفت من یک کاندیدای مستقل هستم و تشکر می کنم که اکثریت اعضای جبهه ملی افغانستان از من حمایت کرده است. من اساسا اهداف و برنامه های جبهه ملی افغانستان را پذیرفته ام از آن جمله، تمرکز زدایی، توزیع متوازن قدرت، تبدیل نظام ریاستی به صدارتی، والی های منتخب و شهرداری های انتخابی را از طریق بازنگری قانون اساسی قبول کرده ام.

داکتر عبدالله در مورد رفتن مارشال فهیم با رییس جمهور کرزی گفت این یک انتخابی است که آقای فهیم، رییس جمهور را به عنوان کاندید و وی مارشال را به عنوان معاون خود انتخاب کرده است و هر کس حق دارد در فضای سیاسی افغانستان خود را داشته باشد و من در این باره تبصره بیشتر ندارم.

قابل ذکر است که حضور داکتر عبدالله و تیم همراهش در کمسیون انتخابات، شور تازه یی ایجاد کرد و رسانه های زیادی حضور داشتند، رییس کمسیون انتخابات و شماری از اعضای این کمسیون نیز با حضور در محل ثبت نام به داکتر عبدالله و آقای قانونی و همراهانشان خوش آمد گفتند. یادآوری می شود که نشان انتخاباتی داکتر عبدالله سه عدد کوزه کوچک است.ارسال توسط Mahboob "Atiqi" Milad
آرشیو مطالب
نظر سنجی
سایت بنده را چطور ارزیابی می کنید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس