تبلیغات
سایت انترنتی محبوب عتیقی - دانلود فونت نستعلیق و تحریری فارسی
سایت انترنتی محبوب عتیقی
سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی وتفریحی

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 26 شهریور 1387

دانلود فونت نستعلیق و تحریری فارسی

به نام خدا

در این قسمت دو فونت بسیار زیبا ی فارسی -مخصوص زیبا نویسان فارسی- را تقدیم شما می کنیم. لینک دانلود این دو فونت زیبا، در انتهای همین پست آورده شده است. این فایل ها به صورت فشرده تهیه شده اند و در مورد نحوه ی استفاده از آن ها فقط کافیست فایل دانلود شده را از حالت فشرده خارج کرده و راهنمای درون آن را مشاهده کنید. اگر هم برای دانلود مشکل دارید، می توانید “راهنمای دانلود از رپیدشیر” را مطالعه کنید.

یکی از این فونت ها که به نام “فونت خودکار” شناخته می شود، ابزار بسیار خوبی است برای کسانی که می خواهند با فونت تحریری بنویسند؛ برای آنکه با زیبایی های این فونت آشنا بشوید، یک نمونه از این فونت را برای شما می آوریم:

و فونت دیگری که به نام فونت نستعلیق شناخته می شود. برای آشنایی بیشتر با فونت نستعلیق، توجه شما را به این مطلب جلب می کنیم که دبیر خانه شورای عالی اطلاع رسانی کشور با هدف تقویت حضور خط فارسی در عرصه های بین المللی و نگارش رایانه ای و به پاس داشت فرهنگ غنی ایران اسلامی در خط تحریری و نوشتار نستعلیق، طرح تولید قلم نستعلیقفونت نستعلیق در محیط های عمومی تولید متن شد.
خط نستعلیق با توجه به تنوع ارتفاع قرارگیری حروف از خط مبنا یا خط کرسی نوشتاری، برای پیاده سازی در محیط های تولید متن مشکلات بسیاری در بر دارد و ترکیب های ممکن، تنوع را بی شمار می کند.
رایانه ای را در قالب طرح تسما (تولید و ساماندهی محتوای الکترونیکی ایران) به شرکت های رایانه ای پیشنهاد داد و شرکت داده ورزان هامون مجری پیاده سازی و تولید

دکتر بهروز مینایی - معاون فنی شورای عالی اطلاع رسانی، با اشاره به بکارگیری ابزار مناسب برای ساخت فونت و بهره گیری از مشاوره اساتید مجرب و تکنیک های ابداعی در این پروژه گفت: کارهای زیادی برای افزایش زیبایی نمایش خط نستعلیق روی صفحه نمایش انجام شده است. در این راه رایانه به عنوان یک ابزار، بخشی از بار تولید را بر دوش داشته است و بخش اعظم کار ساخت ترکیبات هنری خط نستعلیق را کارشناسان خط نستعلیق به عهده داشته اند.
وی همچنین تاکید کرد: دبیرخانه با عرضه آزاد، گام نخست را در عرضه فونت نستعلیق یونیکد بر داشته است، امید است ارائه نظرها و جمع آوری انتقاد و پیشنهادها و اعمال دیدگاه ها مراتب ارتقاء و پیشرفت و فراگیر شدن عرضه خط فارسی به زبان نستعلیق میان دوست داران ترویج خط و زبان فارسی در محیط رایانه فراهم شود.

فونت نستعلیق با نام Iran Nastaliq عرضه گردیده و به صورت استاندارد یونیکد طراحی شده است و می توان از آن در تمامی نرم افزارهایی که یونیکد را پشتیبانی میکنند مانند (اینترنت اکسپلورر، مایکروسافت آفیس، اتوکد، فتوشاپ خاور میانه و …) همانند دیگر فونت های فارسی به راحتی استفاده نمود.

برای دانلود فونت نستعلیق، می توانید از لینک های زیر کمک بگیرید:

به خاطر استقبال کاربران گرامی از این پست و نیز گزارشات آنان مبنی بر وجود مشکلاتی در رپید شیر، لینک اول را به صورت مستقیم در اختیار شما قرار می دهیم؛ با استفاده از لینک اول می توانید به صورت مستقیم اقدام به دانلود فونت نستعلیق و نیز فونت تحریری فارسی، (خودکار) بنمائید. و اگر در کار با لینک اول مشکل داشتید (مثلا سرور دچار اشکال بود) می توانید با استفاده از لینک دوم، و با مراجعه به سایت رپیدشیر، به صورت غیر مستقیم اقدام به دانلود فونت نستعلیق و نیز فونت تحریری فارسی (خودکار) بنمائید.

لینک اول (مستقیم):

دانلود فونت خودکار و فونت نستعلیق

لینک دوم (غیر مستقیم از رپیدشیر):

دانلود فونت خودکار و فونت نستعلیق

پس ورد این فایلهای فشرده: downloadpack.wordpress.comارسال توسط Mahboob "Atiqi" Milad
آرشیو مطالب
نظر سنجی
سایت بنده را چطور ارزیابی می کنید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

کلیپ موبایل

دانلود فیلم

نرم افزار موبایل

قائم پرس